Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Fiziologija>Žalingi įpročiai ir jų poveikis žmogaus sveikatai bei psichinei būklei

Žalingi įpročiai ir jų poveikis žmogaus sveikatai bei psichinei būklei

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Narkotinės medžiagos. Alkoholis. Kodėl žmonės geria alkoholį? Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą? Kokie pirmieji alkoholizmo požymiai? Rūkymas. Rūkymas paskatina ir sukelia daug negalavimų ir ligų. Patarimai metančiam rūkyti. Anketinė analizė. Priedas (anketa).

Ištrauka

Sveika gyvensena yra plati sąvoka, apimanti ne vieną gyvenimo sritį. Daugelis nori gyventi sveikai, tačiau nežino nuo ko pradėti. Sveikos gyvensenos modelis pirmiausia atsiranda galvoje ir tik vėliau gali pereiti į konkrečius veiksmus. Tam reikia protiškai subręsti. Protiškai subręsti, kad galėtum teisingai sverti, kas labiau apsimoka – ar dabar gyventi nesveikai, žaloti savo organizmą ir senatvėje turėti krūvą sunkių lėtinių ligų, ar rūpintis savimi ir taip atitolinti senatvę ir prailginti gyvenimą.
Šiais laikais rūkymas, alkoholis ir narkotikai yra bene opiausia žmonių problema. Žmonės įgyja žalingų įpročių dėl daugybės priežasčių, pavyzdžiui, dėl šeimyninių nesutarimų, finansinės krizės, artimųjų netekties arba, tiesiog, norėdami atsipalaiduoti. Kovoti su šia liga yra labai sunku. Tam reikia daug valios ir pastangų, reikia besąlygiško artimųjų palaikymo. Norint stabdyti žalingų įpročių progresavimą, reikia pradėti tai daryti nuo mažumės. Visų pirma, būtina tinkamai auklėti vaikus, įdiegti jiems meilę sau. Gana dažnai vaikams ir paaugliams iškyla problemų dėl rūkymo, alkoholio ar kitokių narkotinių medžiagų vartojimo. Vieni norėtų pabandyti, bet abejoja ar verta, kiti jau pradėjo ir susidūrė su tam tikrais sunkumais, dar kiti nori mesti, tačiau nežino, kaip tai padaryti, arba yra girdėję, kad metant rūkyti gali būti neigiamos pasekmės.
Krikščionys įsitikinę, kad gyvybė yra Dievo dovana, todėl svarbu ją prideramai saugoti. Krikščioniškasis idealas reikalauja vengti tokios veiklos ir tokių aplinkybių, kurios gali sukelti grėsmę gyvybei, įstumti ją į pavojų. Todėl krikščionybė negali toleruoti žalingų įpročių, kaip vieno savigriovos ir kenkimo kitų sveikatai, būdų.
"Argi nežinote, kad jūs esate Dievo šventovė ir jumyse gyvena Dievo Dvasia? Jei kas Dievo šventovę niokoja, tą Dievas suniokos, nes Dievo šventovė šventa, ir toji šventovė – tai jūs!" (1 Kor 3, 16-17) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFiziologijos referatas
KategorijaBiologija >  Fiziologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis138.91 KB
Autoriusjurate
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas10
Mokytojas/DėstytojasGiedrė Bajorūnienė
Švietimo institucijaTelšių r. Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zalingi iprociai ir ju poveikis zmogaus sveikatai bei psichinei buklei [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Telšių r. Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazija / 10 Klasė/kursas
  • Giedrė Bajorūnienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą