Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Fiziologija>Fiziologijos konspektai

Fiziologijos konspektai (31 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Plaukų, odos priežiūra, maudymasis, prausimasis

  Asmens higiena įvairiuose gyvenimo tarpsniuose. Maudymasis. Maudymosi rūšys. Vyrų prausimasis. Moterų prausimasis. Niežai ir utėlės.
  Fiziologija, konspektas(4 puslapiai)
  2006-09-21
 • Raumenų biochemija

  Raumenų biochemija. Raumenų struktūra ir cheminė sudėtis. Skersaruožių raumenų struktūra. Skersaruožių raumenų cheminė sudėtis. Miozinas. Aktinas. Aktorniozinas. Troponinas. Minoriniai baltymai. Raumenų azotinės (nebaltyminės) medžiagos. Aminorūgštys. Karnitinas. Raumenų neazotinės organinės medžiagos. Lipidai. Neorganinės druskos. Depoliarizacija. Aktininis raumenų susitraukimo ir atsipalaidavimo reguliavimas. Lėtai ir greitai susitraukinėjančios griaučių raumenų skaidulos. Raumenų nuovargis. Širdies raumuo. Lygieji raumenys. Raumens susitraukimo energijos šaltiniai. Biocheminiai pokyčiai raumenyse patologiją metu.
  Fiziologija, konspektas(14 puslapių)
  2006-01-06
 • Raumenų mokslas

  Raumenų mokslas. Klasifikacija. Liemens raumenys. Viršutinių galūnių raumenys. Apatinių galūnių raumenys.
  Fiziologija, konspektas(13 puslapių)
  2008-09-10
 • Rombinės smegenys

  Pailgosios smegenys. Pailgųjų smegenų forma. Vidinė sandara. Užpakalinės smegenys. Tilto forma. Tiltas. Tilto vidinė sandara. Smegenėlės. Smegenėlių forma. Smegenėlių vidinė sandara. Rombinių smegenų sąsmauka. Rombinė duobė. Rombinės duobės forma. Rombinės duobės vidinė sandara. Ketvirtasis skilvelis.
  Fiziologija, konspektas(6 puslapiai)
  2006-01-20
 • Sveika mityba (11)

  Sveikos mitybos principai ir taisyklės. Mitybos ir valgymo sutrikimai, jų prevencija. Mitybos režimas. Sveikos mitybos piramidė, maisto produktų grupės. Dantų ir burnos ertmės ligos, jų prevencija. Pagrindinės maisto medžiagos ir jų panaudojimas organizme.
  Fiziologija, konspektas(6 puslapiai)
  2006-04-24
 • Sveikata (2)

  Sveika mityba. Sveikos mitybos principai ir taisyklės. Mitybos ir valgymo sutrikimai, jų prevencija. Mitybos režimas. Sveikos mitybos piramidė, maisto produktų grupės. Dantų ir burnos ertmės ligos, jų prevencija. Pagrindinės maisto medžiagos ir jų panaudojimas organizme. Ligos, susijusios su mityba. Maisto priedai ir galimas jų poveikis sveikatai. Sveikatos samprata. Visuminė sveikatos sąvokos samprata. Sveikatą lemiantys veiksniai. Šiuolaikinės Lietuvos gyventojų sveikatos problemos. Pagrindiniai ligų rizikos veiksniai. Organizmo raida. Žmogaus organizmo fizinė, psichinė ir socialinė raida. Organizmo raidos dėsningumai. Šiuolaikinės vaikų raidos tendencijos. Mokinių raidos įvertinimas. Fizinis aktyvumas ir jo skatinimas socializacijos procese. Pakankamo fizinio aktyvumo ir sveikatos sąsajos. Hipokinezijos ir hiperkinezijos priežastys ir pasekmės. Vaikų fizinio aktyvumo skatinimas. Taisyklinga laikysena, jos formavimasis. Ydingos laikysenos priežastys ir prevencija. Skoliozė. Plokščiapėdystė.
  Fiziologija, konspektas(13 puslapių)
  2006-04-29
 • Širdis

  Širdies sandara. Širdies vožtuvai. Pagrindiniai širdies veiklos rodikliai. Širdies mechaninės veiklos sutrikimai. Širdies veiklos reguliavimo mechanizmai. Poveikiai.
  Fiziologija, konspektas(3 puslapiai)
  2006-01-17
 • Šlapimo organai. Patelių ir patinų lytiniai organai

  Kas sudaro funkcinį inksto vienetą? Iš kokių dalių sudarytas nefronas? Kokia inksto kūnelio sandara? Kokie procesai vyksta inksto kūnelyje? Kas sudaro inksto kūnelio kapsulės vidinę sienelę? Koks kamuolėlio kapiliarų endotelis? Kas sudaro barjerą, skiriantį kamuolėlio kapiliarų spindį nuo kapsulės ertmės. Kur gaminasi pirminis šlapimas? Proksimalinio vingiuotojo vamzdelio sandara ir funkcija. Kokia nefrono kilpos sandara ir funkcija? Kaip sudaryta neurono distalinio vingiuotojo vamzdelio sienelė? Surenkamojo inksto vamzdelio sandara ir funkcija? Kur pasigamina antrinis šlapimas? Kas yra pakamuolinis kompleksas, kaip jis funkcionuoja? Kas yra tankioji dėmė? Kokia inkstų taurelių ir geldelės sandara? Kokia šlapimtakio sienelės sandara? Kokie dangalai sudaro šlapimo pūslės sienelę? Koks šlapimo ištekamųjų latakų epitelis? Iš kokio audinio sudarytas balzganasis dangalas? Kaip sudaryta vingiuotojo sėklinio vamzdelio sienelė? Iš kokių ląstelių sudarytas spermatogeninis epitelis? kokių rūšių yra spermatogeninių ląstelių? Kas tai yra intersticiniai endokrinocitai? Kurios sėklidės ląstelės gamina vyriškąjį lytinį hormoną? kokiu epiteliu iškloti sėklidės tiesieji ir tinklo vamzdeliai? Kaip sudaryta antsėklidžio latako sienelė? Kokie dangalai sudaro sėklatakio sienelę? Kaip sudaryta pūslinė liauka? Kokia priešinės liaukos struktūra ir funkcija? Kaip sudaryta stormeninė šlaplės liauka? Kokia varpos struktūra? kaip sudaryti varpos akytkūniai? Kokie audiniai dengia kiaušidę iš išorės? Kokios dalys skiriamos kiaušidėje? Kaip sudaryta kiaušidės žievė? Kaip sudaryta kiaušidės šerdis? Kokios kiaušidės funkcijos? Kokios yra kiaušidės folikulų rūšys? Jų struktūra. Kaip kinta folikulinis epitelis, augant folikului? Koks audinys sudaro augančio folikulo išorinį sluoksnį ir kaip jis vadinamas? Kokį hormoną gamina augantis folikulas? Kas tai yra ovuliacija? Kas vystosi vietoj plyšusio folikulo? Kokios stadijos skiriamos geltonojo kūno vystymesi? Iš kokių ląstelių išsivysto geltonojo kūno liuteininės ląstelės? Kokia geltonojo kūno funkcija? Kuo skiriasi nėštuminis geltonasis kūnas nuo ciklinio? Kas tai yra aktezinis kūnas, kaip ir iš ko jis vystosi? Kokie dangalai skiriami kiaušintakio sienoje? Koks kiaušintakio epitelis? Kokie sluoksniai skiriami gimdos gleivinėje? Kas sudaro gimdos sienelės raumeninį dangalą? Kokie pakitimai stebimi gimdos raumeninio dangalo raumeninėse ląstelėse, nėštumo metu? Makšties sienelės struktūra. Rūšiniai makšties prieangio sienelės struktūros ypatumai.
  Fiziologija, konspektas(6 puslapiai)
  2007-04-27
 • Tarpinės smegenys

  Bendrybės. Gumburinės smegenys. Gumburo vidinė sandara. Užgumburis. Pagumburis. Trečiasis skilvelis.
  Fiziologija, konspektas(3 puslapiai)
  2006-01-20
 • Virškinimo organų sistema

  Burnos ertmė. Gomurys. Liežuvis. Dantys. Seilių liaukos. Ryklė. Stemplė. Skrandis. Plonoji žarna. Storoji žarna. Kepenys. Tulžies pūslė. Kasa. Pilvaplėvė.
  Fiziologija, konspektas(7 puslapiai)
  2006-03-08
 • Virškinimo sistema (2)

  Burnos organai. Burnos prieangis. Burnos ertmė. Gomurys. Dantys. Liežuvis. Seilių liaukos. Žiotys. Ryklė. Stemplė. Pilvo ertmė. Skrandis. Plonoji žarna. Dvylikapirštė žarna. Tuščioji ir klubinė žarna. Storoji žarna. Akloji žarna. Gaubtinė žarna. Tiesioji žarna. Stambiosios virškinimo liaukos. Kepenys.
  Fiziologija, konspektas(11 puslapių)
  2006-01-20
 • Puslapiai:
 • 1
 • 2
Puslapyje rodyti po